Система електронної взаємодії органів виконавчої влади (СЕВ ОВВ)

Система електронної взаємодії органів виконавчої влади версія (СЕВ ОВВ) призначена для автоматизації процесів створення, відправлення, передавання, одержання, оброблення, використання, зберігання, знищення електронних документів та копій паперових документів у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису, які не містять інформації з обмеженим доступом, та контролю за виконанням актів, протокольних рішень Кабінету Міністрів України та інших документів.

СЕВ ОВВ версії 2.0 має атестат відповідності КСЗІ, виданий Держспецзв’язку. Він засвідчує, що захист інформації в системі електронної взаємодії органів виконавчої влади забезпечений на відповідному рівні.

Наразі електронна міжвідомча взаємодія впроваджена у 673 органах влади, установах та організаціях, в тому числі – у Кабінеті Міністрів України, Верховній Раді України, у всіх центральних органах виконавчої влади та обласних державних адміністраціях. Щоденно між цими установами пересилається близько 5 400 електронних документів. 

У планах на 2019 рік – підключити до СЕВ ОВВ не менше 300 нових абонентів. Передусім, за рахунок органів самоврядування новостворених об’єднаних територіальних громад та міських рад.


Окрім того, наприкінці 2018 року набув чинності наказ Державного агентства з питань електронного урядування України «Про затвердження Вимог до форматів даних електронного документообігу в органах державної влади».

Це дає змогу розпочати процес переходу документообігу в держустановах на європейський стандарт ETSI EN 319 162 ASiC (Associated Signature Containers) Baseline Profile. Таким чином, електронний документ нового формату може містити як безпосередньо текст документів, так і електронні підписи всіх відомств і установ, що брали участь у його створенні.

Втілення нового формату дасть змогу:

-              Вести Державний електронний архів, куди електронні документи потраплятимуть на довгострокове зберігання.

-              Погоджувати проекти нормативно-правових актів в електронній формі.

-              Укладати та підписувати договори в електронній формі.

 -              Розширити транскордонну взаємодію та відмовитись від паперових документів при взаємодії з європейськими партнерами завдяки застосуванню стандарту, що використовується в Європі.