Підсистема «Вулик»

Інформаційна система «Вулик» розроблена для центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів). Вона підвищить доступність та якість адміністративних послуг, які надають ЦНАПи, та забезпечить надійне зберігання й захист інформації. Вона прискорить роботу адміністраторів ЦНАПів завдяки переходу до електронного документообігу та спрощеному доступу до даних державних реєстрів у режимі реального часу. «Вулик» базуватиметься на «хмарних» технологіях, тому дозволить надавати технічну підтримку дистанційно та швидко без потреби наймати місцевих ІТ-спеціалістів.

Наразі в Україні працює близько 700 ЦНАПів, і майже 80–85% серед них не мають інформаційних систем управління процесом надання послуг, яке б значно покращило ефективність роботи з обслуговування громадян.

Тому Державне агентство з питань електронного урядування України ініціювало впровадження типової інформаційної системи для забезпечення єдиних високих стандартів роботи ЦНАПів по всій території України, яка дістала влучну назву «Вулик».

Інформаційна система «Вулик» відрізняється від інших систем тим, що має доступ до державних реєстрів та має можливість онлайн-обміну даними через систему «Трембіта». Це дозволить пришвидшити процес надання адміністративних послуг громадянам у десять разів.

На даний момент триває пілотна експлуатація «Вулика» в 10 містах України з чисельністю населення від 4 до 100 тисяч мешканців. Але планується, що Інформаційна система буде запущена у 200-300 ЦНАПах по всій території України до кінця 2020 року.

 Інформаційна система «Вулик» впроваджується Академією електронного управління (Естонія) у співпраці з Державним агентством з питань електронного урядування України в рамках проекту програми підтримки U-LEAD EGOV4UKRAINE. Програмне забезпечення для «Вулика» розроблено українською ІТ-компанією SoftXpansion.