Проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження плану дій із впровадження Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" у 2018 – 2020 роках"

До громадського обговорення пропонується проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження плану дій із впровадження Ініціативи "Партнерство «Відкритий Уряд" у 2018 – 2020 роках".

З метою впровадження в Україні основних цінностей Партнерства “Відкритий Уряд”: доступ до публічної інформації, участь громадськості, підзвітність державних інституцій, технології та інновації у забезпеченні прозорості та підзвітності, було розроблено проект акту на виконання зобов‘язань України у рамках членства в міжнародній Ініціативі “Партнерство “Відкритий Уряд” (далі – Ініціатива).

У рамках Ініціативи уряди країн-учасниць спільно з інститутами громадянського суспільства повинні розробляти дворічні плани дій, зобов’язання яких спрямовані на забезпечення прозорості, підзвітності державних інституцій та громадської участі. З 2011 року Урядом України спільно з інститутами громадянського суспільства створено та реалізовано 3 дворічні плани дій. Даний план є четвертим планом дій з реалізації Ініціативи в Україні.

Прийняттям акту Уряд України підтвердить свою прихильність до демократичних стандартів та цінностей Ініціативи, застосування принципів відкритого урядування.

Проектом плану дій передбачені заходи з: відкриття даних у сфері освіти і науки, охорони навколишнього природного середовища, бюджетного процесу та отримання міжнародної технічної допомоги; реалізації Ініціативи прозорості видобувних галузей та Ініціативи із забезпечення прозорості будівництва; розвитку системи публічних закупівель; створення онлайн платформи для взаємодії органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства; відкриття інформації про бенефіціарних власників; запровадження пріоритетних електронних послуг тощо.

План дій буде виконуватися у тісній співпраці органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства, міжнародних організацій, які визначені партнерами у реалізаціївідповідних заходів.

Державне агентство з питань електронного урядування України запрошує громадськість до обговорення проекту відповідного акту. Коментарі та пропозиції Агентство приймає до 5 листопада 2018 року на адресу е-пошти tupchii@e.gov.ua.

опубліковано 25 жовтня 2018 року о 14:15