Україна долучається до ISA²Programme
опубліковано 13 грудня 2018 року о 17:03

Державне агентство з питань електронного урядування України та Генеральний директорат з питань інформаційного суспільства Європейської комісії підписали Адміністративну угоду щодо співробітництва у сфері  розвитку електронного урядування

Угоду підписали 13 грудня в Брюсселі Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування України, та Гертруда Інгестад, очільниця Генерального директорату з питань інформаційного суспільства Єврокомісії.

Таким чином Україна долучається до ISA²Programme – програми Європейської комісії, яка підтримує розроблення цифрових рішень, що дозволяють державним інституціям надавати підприємствам та громадянам Європи якісні електронні послуги завдяки використанню єдиних принципів, стандартів та сумісних/інтероперабельних систем.

Сторони мають на меті співпрацювати задля імплементації найкращих практик ЄС в Україні, що має позитивно вплинути на рівень національної інтероперабельності та забезпечити високу якість електронних державних послуг, гарантувати простіший обмін між національними електронними реєстрами, в тому числі – з країнами ЄС.

Цей процес є надзвичайно важливим для України, адже відповідність національних інструментів електронного урядування європейським стандартам є обов’язковою умовою для майбутнього вступу нашої країни до Євросоюзу.

Сторони домовилися співпрацювати у форматі робочих груп із залученням експертів з обох боків. Угода передбачає обмін досвідом, найкращими практиками, стандартами, форматами даних та інструментами електронного урядування.

Завдяки такій співпраці вже цьогоріч рівень національної інтероперабельності буде оцінений відповідно до методології NIFO (National Interoperability Framework Observatory) та згідно   принципів European Interoperability Framework, що містить рекомендації щодо цифрового суспільства у країнах ЄС. Таким чином Державне агентство з питань електронного урядування України зможе порівняти національні досягнення з європейськими стандартами, виявити сильні й слабкі сторони та забезпечити швидше наближення України до цифрових стандартів ЄС.

Така співпраця стала можливою за підтримки ОБСЄ, а також – проекту «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах/TAPAS», якій фінансується USAID та UKaid, програми EGAP, проекту EGOV4UKRAINE