Ще чотири українських міста приєдналися до Міжнародної хартії відкритих даних
опубліковано 22 лютого 2019 року о 16:16

Україна продовжує просуватися вперед у світовому рейтингу розвитку відкритих даних Open Data Barometer, у тому числі – завдяки успіхам на місцях. Так, іще чотири українських міста: Івано-Франківськ, Кропивницький, Тернопіль та Хмельницький — приєдналися до Міжнародної хартії відкритих даних і таким чином зобов’язались розвивати політику відкритих даних. Відтепер в Україні вже дев’ять міст, що приєднались до Хартії. Зокрема, два роки тому, 21 лютого 2017, Львів став першим українським містом, яке долучилося до Хартії та виявило бажання зробити дані доступними для громадськості. Слідом за ним до Хартії приєдналися Вінниця, Дніпро, Дрогобич та Чернівці. Україна стала другою країною у світі після Мексики, де так багато міст взяли на себе таке зобов’язання.

Міжнародна хартія відкритих даних — це міжнародна ініціатива, що сприяє співпраці, прийняттю та реалізації спільних принципів, стандартів і найкращих практик відкритих даних у всьому світі. Її цілями є поширення демократії, боротьба з корупцією та сприяння економічному зростанню. Уже 65 національних та місцевих урядів долучились до ініціативи. Україна офіційно приєдналася до міжнародної Хартії відкритих даних 6 жовтня 2016 року на конференції International Open Data Conference (IODC) 2016 року в Мадриді.


За два роки після приєднання перших українських міст до Хартії було створено шість міських порталів відкритих даних, відкрито понад 1 750 дата-сетів та створено 12 проектів на основі міських відкритих даних, які допомагають аналізувати, планувати, економити та взаємодіяти з містянами.
Серед проектів:

Міський енергоменджемент Дрогобича для економії тепла до 40%

«Вінниця комунальна» для покращення роботи комунальних служб 

Аналіз маятникової міграції населення у Львові

«Зелений Кропивницький» для збереження зелених насаджень міста

Відкрита мапа Дніпра з даними за 27 темами

Муніципальний чат-бот LvivCityHelper для швидкого доступу до публічної інформації міста 24/7