Підсумок виконання постанови 835 у 2018 році
опубліковано 28 грудня 2018 року о 16:07

2018 рік приніс Україні багато перемог у галузі відкритих даних. У лютому Кабмін оприлюднив зміни до Постанови КМУ №835. Перелік наборів розширився майже вдвічі, зросли вимоги стосовно їх якості. У вересні запрацювала оновлена версія data.gov.ua. Нова версія порталу – швидша, більш функціональна, відповідає передовим технічним вимогам. У жовтні українські набори з’явилися на Європейському порталі відкритих даних. Розпорядники оприлюднили низку важливих датасетів: відомості про транспортні засоби та їх власників, інформацію про моніторинг водойм, дані про ліцензії перевізників.

Протягом року кількість наборів стабільно зростала. Станом на кінець грудня оприлюднено 336 з 555 (60,5%) наборів даних, передбачених Постановою КМУ №835.


На центральному рівні 21 розпорядник оприлюднив на data.gov.ua усі датасети, 25 –  щонайменше один, 10 – не оприлюднили жодного.

Понад 66% наборів, які увійшли до моніторингу, оприлюднені у форматах CSV, XLS, XLSX.

Ці набори часто містять заголовки, пропуски, об’єднані комірки, приміром, набір Нацполіції «Інформація про стан застосування законодавства про адмінвідповідальність». Такі дані не є машиночитаними. На новому порталі CSV-файли генеруються автоматично. Розпорядники можуть одразу завантажувати електронні таблиці XLS, XLSX, ODS і не турбуватись, наново зберігаючи документ у різних форматах.

Відкриті дані мають бути первинними та максимально деталізованими. Посилання на сервіси у мережі інтернет не є відкритими даними, як, скажімо, «Єдиний реєстр дозвільних документів» ДАБІ. У таких випадках потрібно вивантажувати базу даних або розробити відкритий API. Для того, щоб уникнути помилок під час підготовки наборів, Державне агентство з питань е-урядування підготувало методичні рекомендації.

Моніторинг був проведений Текстами в межах проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах»/TAPAS, що реалізується Фондом Євразія.

Результати моніторингу доступні за посиланням.

 Детальна презентація результатів доступна за посиланням.